0 Kč

Foto odznaky

Sbírku československých odznaků fotografických firem, fotoslužeb a filmu založil pan Stanislav Dolejš v 60. letech dvacátého století. Sbírka obsahuje více než tisícovku odznaků od hlavních výrobců fototechniky, ale i podniků, kde byl fotosortiment pouze vedlejším, nebo jen doplňkovým výrobním programem. Internetovou prezentaci stále doplňujeme o nově nafocené exponáty.

Fotografia VD

Odznaky Výrobních družstev Fotografia - Plzeň, Praha, České Budějovice, Liberec, Jihlava, Olomouc. Gottwaldov (Zlín), Středočeská fotografia.
 

Více

Meopta

Výrobce Flexarety. Původně Optikotechna, kterou v roce 1933 založil dr. Alois Mazurek. Od roku 1946 nese podnik název Meopta. Do podniku byly začleněny další znárodněné firmy Suchánek a Srb&Štys.

Více

Foma / Neobrom

Foma (Fotochema), v roce 1921 založili  podnik pan Ing. Evžen Schier, Vilém Porkert, továrník v Růženině Huti a Richard Dubský, továrník v Praze-Nuslích.

Více

.

Druopta Praha

Družstvo bylo bylo založeno v roce 1951. Vyrábělo fotoaparáty Fokaflex, Druex, Druoflex,  Corta, Corina, Inka, Fit, Etareta, Vega a fotografické příslušenství.

Více

Mechanika

Mechanika Praha - výrobce fotografických blesků, řezaček na fotky, fotografických leštiček
Mechanika Teplice - servis fotoaparátů dovážených ze SSSR.

Více

Somet Teplice

Původní firmu Feinapparate Bau gmbH založil koncern Carl Zeiss. V Teplicích  vyráběla dalekohledy a vojenské optické přístroje. Po válce byla začleněna pod Meoptu a do roku 1949 vyráběla optické přístroje.     

Více

.

TESLA

Tesla

Národní podnik TESLA byl založen v roce 1946. Pro fotografický obor podnik vyráběl např. spínací hodiny a luxmetry používané ve fotokomoře. Tesla vyráběla také televizní kamery a v devadesátých letech licenčně videorekordéry.

Více

Metra

Metra Blansko

Firmu na elektrické měřící přístroje založil v roce 1911 Ing. Erich Roučka. V roce 1934 ji koupil Robert Sochor a v roce 1945 byl podnik znárodněn a nazván Metra. Pro fotografy vyráběla Metra Blansko luxmetry a exposimetry. 

Více

Hardmuth 520.jpg

Koh-I-Noor Hardthmuth

Firma na vyrobu tuhy do tužek byla založena ve Vídni Josefem Hardtmuthem již v roce 1790. Pro fotografy dodnes vyrábí retušovací barvy a štětečky. V sortimentu jsou také fotopapíry do inkoustových tiskáren.     

Více

.

mix CZ 520 fd.jpg

Mix Foto Film CZ

Interkamera, Interfoto, fotoagentury, fotokluby, foto a filmové laboratoře, školy foto - film a kamerová technika.

Více

Mix svět 

Kolekci foto odznaků ze světa  rozšiřujeme jen příležitostně, přednost má kompletace sbírky československé. 

Více

Film 520.jpg

Film, kino, produkce 

Filmové projektory, kinotechnika, filmové laboratoře a filmová studia. Prezentace filmů, soutěže a filmové festivaly 

Více


U výrobců. kde je foto a film vedleší nebo doplňkový sortiment k hlavní činnosti
je zařazeno jen logo podniku nebo závodu, ostatní činnosti zařazeny nejsou,

.

2023 FDtisk 512.jpg

Tisk fotografií

Tisk fotografií běžných rozměrů pro rodinná fotoalba. Tisk velkoplošných fotografií a fotopláten. Rámování .fotografií.

Instax Fotokoutek

Instax půjčovna

Půjčovna instantních fotoaparátů FUJI INSTAX. Dodat lze i do Balíkovny. Prodáváme instax filmy a příslušenství a půjčujeme Instax fotokoutek s vybavením. 

Prukazove foto.jpg

Průkazové foto

Průkazové foto ihned. V atelieru Stod a Dýšina u Plzně Vám zhotovíme fotky na doklady na počkání  Objednejte si termín focení předem. 

Aktuality

Archív

2020 10 FD ATELIER STOD paycard.jpg